Saturday, 2024-04-27, 7:04 PM
Logged in as Guest | Group "Guests"Welcome Guest | RSS
Main Pozdrav od Vinduril ! - Forum My profileRegistration Log outLogin
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MrsEli, SlaughterGirl  
Forum » KUTAK ZA CLANOVE » PRETSTAVLJANJE CLANOVA » Pozdrav od Vinduril ! (Pozdrav!)
Pozdrav od Vinduril !
VindurilDate: Wednesday, 2014-01-15, 7:48 AM | Message # 1
Lieutenant
Group: Users
Messages: 61
Reputation: 0  ±
Status: Offline
Veliki pozdrav!:hello: 

   Zovem se Boris, javljam se iz Srbije (Aleksinac <=> Beograd), još svež u PTC vodama i tragajući za odgovorima naišao sam na ovaj forum (valjda i dalje primate nove članove). Nadam se zaradi i zabavi.

   Još imam neka pitanja, pa ako neko može da mi odgovori ovde ili na PP, bilo bi sjajno. Recimo:
 - Koji servis (ili servise) za plaćanje da uzmem, razmišljao sam o Payza, ali sam ovde pročitao da napuštaju taj servis?
 - Već sam 15-ak dana na Neobuxu i Clixsense, kako bih mogao najbezbolnije da se prebacim u klub? Na ClixSense imam    $0.503, dok na Neobuxu imam $1.476, 10 RR i 1,216 poena.
 - I da li se ClixSense i Neobux mogu koristiti na mobilnim telefonima (pravila kažu ne, dok neki kažu da) za 'klikanje'?

Pozdrav svima ! :D
 
SlaughterGirlDate: Wednesday, 2014-01-15, 12:19 PM | Message # 2
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 763
Reputation: 6  ±
Status: Offline
Dobrodosao u tim.
Naravno da primamo, svi su uvek dobrodosli.

Ja jos uvek najvise koristim Payza, jer po meni je za sada za nas iz Srbije najbolji. Medjutim, posto Payza u Americi pravi probleme (tj zamrzla je naloge svim clanovima odatle) mnogi sajtovi (ciji su administratori iz USA) ne mogu vise isplacivati na Payza, pa se traze alternative (kao sto su SolidTrustPay, EgoPay...). Sve u svemu, mislim da je najbitnije da sajtovi placaju, a sad na koji servis je najmanje bitno.

Na NeoBux mozes da sacekas da uzmes prvu isplatu (min $2), pa da predjes preko kluba (al sa nekog drugog uredjaja i druge IP adrese ili da sacekas jedno mesecak dana)

Sto se tice mobilnih telefona. Trebalo bi da Android telefoni mogu, jer i Tablet racunari (koji su dozvoljeni) imaju Android OS, e sad koliko oni mogu da provale sa kog uredjaja ti pristupas pitanje je (da li mogu videti samo OS ili mogu da detektuju i tip hardvera, to ne znam)
 
jimmy87Date: Thursday, 2014-01-16, 0:18 AM | Message # 3
Lieutenant general
Group: Users
Messages: 507
Reputation: 0  ±
Status: Offline
da se nadovozem i ja... i ja koristim payzu jer mi je najjednostavnija za prebacivanje novca,jer ne znam ni da li uopste mogu sa nekog drugog servisa da podnigne novac na svoj devizni...
mislim da je nemoguce detektovati da li je fon ili tablet,vec sam OS. na probux je nemoguce klikati od skora sa bilo kojeg androida,uzeo sam srecom bio drugu isplatu i onda su prestali.
 
VindurilDate: Thursday, 2014-01-16, 10:26 PM | Message # 4
Lieutenant
Group: Users
Messages: 61
Reputation: 0  ±
Status: Offline
Then, Payza it is...:)  
A da li jedna kartica, tj jedan račun, može da se poveže sa više ovakvih servisa ili mora samo na jedan?

Quote SlaughterGirl ()
Na NeoBux mozes da sacekas da uzmes prvu isplatu (min $2), pa da predjes preko kluba (al sa nekog drugog uredjaja i druge IP adrese ili da sacekas jedno mesecak dana)

Ova varijanta od mesec dana, da li tada mogu da napravim novi nalog sa istog kompa (IP adrese), istom e-mail adresom i istim userID ili bi trebao sve to da promenim pre nego napustim ovaj nalog (a posle isplate). I kako to da uradim, da se jednostavno ne logujem mesec i više dana, ili možda postoji neko dugme za brisanje naloga?
Dosadan sam svim ovim pitanjima, izvinite na tome, tek hvatam konce oko ovog sistema.

Hvala na odgovorima!

Verovatno ću se priključiti za 2-3 meseca, čekaću da mi isteknu RRs za oko mesec dana, pa mesec dana neaktivnosti i sl. itd.
 
SlaughterGirlDate: Thursday, 2014-01-16, 10:32 PM | Message # 5
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 763
Reputation: 6  ±
Status: Offline
Quote Vinduril ()
A da li jedna kartica, tj jedan račun, može da se poveže sa više ovakvih servisa ili mora samo na jedan?
Jedan racun mozes da poves sa vise servisa, ako taj servis naravno prihvata takav nacin saradnje sa drzavom odakle si.

Added (2014-01-16, 10:32 PM)
---------------------------------------------
Mozes se prikljuciti na ostale sajtove na kojima nisi vec registrovan.

 
VindurilDate: Sunday, 2014-01-26, 6:12 AM | Message # 6
Lieutenant
Group: Users
Messages: 61
Reputation: 0  ±
Status: Offline
Pozdrav!
Bio sam u Intesa banci, da otvorim račun i izvadim karticu koju bih povezao sa Payzom, međutim, kad sam mu spomenuo službenik me je zbunjeno gledao i govorio o PayPalu, kako možemo samo plaćati, ali ne i da primamo novac, kako nije po zakonu, kako mi je jedina opcija da mi neko pošalje novac iz inostranstva i sl... 

Možete li mi reći kao primere, kakve kartice koristite, i u kojim bankama, za povezivanje sa Payzom? Pošto vidim koliko su bankarski službenici 'upućeni' u materiju, mislim da nema smisla da pitam njih za savet.

I da li prilikom isplate ima specifičnosti/problema pošto mi reče da je zabranjeno da ja šaljem sam sebi novac (Payza račun sa mojim imenom na moj račun u banci, opet sa mojim imenom) ili je isplata automatska i bez problema?

Quote SlaughterGirl ()
Mozes se prikljuciti na ostale sajtove na kojima nisi vec registrovan.

Hoću prvo da sredim Payza račun, pa onda u zavisnosti od obaveza da se postepeno priključujem i na druge sajtove.

P.S. - Pre par dana sam hteo da se logujem u forum, ali mi AVG nije dozvoljavao izbacujući poruku o pretnji i virusu na ovim sajtovima (nešto kao JS/Redir, mada nisam siguran). Sada je OK,  ali da li ste i vi imali ovakve situacije?
 
SlaughterGirlDate: Sunday, 2014-01-26, 9:22 AM | Message # 7
Lieutenant general
Group: Administrators
Messages: 763
Reputation: 6  ±
Status: Offline
Quote Vinduril ()
Možete li mi reći kao primere, kakve kartice koristite, i u kojim bankama, za povezivanje sa Payzom? Pošto vidim koliko su bankarski službenici 'upućeni' u materiju, mislim da nema smisla da pitam njih za savet. I da li prilikom isplate ima specifičnosti/problema pošto mi reče da je zabranjeno da ja šaljem sam sebi novac (Payza račun sa mojim imenom na moj račun u banci, opet sa mojim imenom) ili je isplata automatska i bez problema?
Nemas potrebe da otvaras racun, bar sto se podizanja novca sa Payza naloga tice. Jedino ne znam koja je sad procedura za verifikaciju naloga. Ja sam Payza nalog verfikovala pre 6 godina i tada su mi za to trazili samo skeniranu licnu kartu i neki racun kao dokaz o adresi.
Sto se podizanja novca sa Payza naloga tice, koliko sam u toku jos uvek nema podizanje na karticu za nasu zemlju. Jedina opcija je Bank Wire, a to ce ti bolje objasniti oni koji su na taj nacin podizali.
Ja novac sa Payza naloga podizem koristeci usluge sajta InfoPano

Quote Vinduril ()
P.S. - Pre par dana sam hteo da se logujem u forum, ali mi AVG nije dozvoljavao izbacujući poruku o pretnji i virusu na ovim sajtovima (nešto kao JS/Redir, mada nisam siguran). Sada je OK,  ali da li ste i vi imali ovakve situacije?
Nisam imala takvih situacija. Licno ti ne bih savetovala taj anti-virus program. Kad je jos nesto sto je dzabe bilo dobro? Ja koristim Kaspersky (na laptop-u) i Avast (na desktop-u)
 
jimmy87Date: Sunday, 2014-01-26, 1:34 PM | Message # 8
Lieutenant general
Group: Users
Messages: 507
Reputation: 0  ±
Status: Offline
Quote SlaughterGirl ()
Sto se podizanja novca sa Payza naloga tice, koliko sam u toku jos uvek nema podizanje na karticu za nasu zemlju. Jedina opcija je Bank Wire, a to ce ti bolje objasniti oni koji su na taj nacin podizali. Ja novac sa Payza naloga podizem koristeci usluge sajta InfoPano
ja sam koristio za podizanje novca za payze ti serivsa: prvi je bio povlacenje sa payze (tada se zvao AlertPay) direktno na moju karticu devoznig racuna,ali ta opcije vise ne radi.
Drugo povlacenje mi je bilo preko infopanoa,kao sto je pomenula i SlaughterGirl,o tome se mozes informisati na sajti infopanoa,tj na njihovom forumu.
Zadnje povlacenje mi je bilo preko Bank Wire. Za to je potrebno da otvoris devozni racun u nekoj banci,i banka ce ti dati tvoj SWIFT i IBAN broj koji ces uneti kad povlacis novac sa payza. Procedura primanja novca traje oko 5-6dana i provizija koju ti payza uzima je fiksna za bilo koji iznos povlacenja 25$. Takodje ti i banka uzima neku proviziju,to vec verovatno zavisi od banke i sume koju podizes (u mom slucaju mi je komercijalna banka uzela $5).
A sto se zbunjenosti bankara tice,oni nemaju pojma sta je Payza,a 90% njih ni PayPal. Samo su culi nesto o PayPal-u ali nisu mnogo upuceni. I tako je skoro u svakoj banci ;)
 
Forum » KUTAK ZA CLANOVE » PRETSTAVLJANJE CLANOVA » Pozdrav od Vinduril ! (Pozdrav!)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2024 Website builderuCoz